Planujesz wyjątkową podróż z twoim ukochanym pupilem? Niezależnie od tego, czy wybierasz się na długą wędrówkę po górach, czy też na relaksujący wyjazd nad morze, odpowiednie przygotowanie jest koniecznością. Warto pamiętać, że podróżowanie z psem lub kotem wymaga planowania, ale z odpowiednim wyposażeniem i uwagą na potrzeby zwierzęcia, możesz zapewnić im komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Co warto zabrać?

1. Dokumenty i identyfikacja

Najważniejszą rzeczą do zabrania w podróż z psem lub kotem są ich dokumenty. Upewnij się, że masz aktualną kopię ich szczepień, dokumenty zdrowia oraz wszelkie niezbędne pozwolenia podróżne. Dodatkowo, zaopatrz się w obrożę z identyfikatorem zawierającym twoje dane kontaktowe, co może być nieocenione w przypadku zgubienia się pupila w trakcie podróży.

2. Pojemnik na wodę i miski podróżne

Zapewnij swojemu pupilowi stały dostęp do wody. Wartym uwagi rozwiązaniem jest skorzystanie z przenośnych butelek. Niezależnie od tego, czy planujesz długą wycieczkę samochodem, piknik w parku czy spacer po plaży, taka butelka zapewni Twojemu pupilowi świeżą wodę przez cały dzień. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne narzędzie dla każdego opiekuna zwierząt.

W naszej ofercie posiadamy przenośne butelki o innowacyjnym designie 2w1, które składają się z dozownika oraz miseczki. Wystarczy nacisnąć przycisk, a świeża woda zostanie podana bezpośrednio do miseczki. Dodatkowo w dolnym, odkręcanym pojemniczku można przechowywać karmę.

3. Niezbędna ilość jedzenia

Nie zapomnij zabrać wystarczającej ilości przekąsek dla swojego pupila na czas trwania podróży. Warto również mieć ze sobą przysmaki lub ulubione smakołyki, które pomogą zachować wysoką motywację i poprawią nastrój zwierzaka w trakcie podróży.

Naszą ofertę naturalnych przysmaków znajdziecie tutaj

4. Odpowiedni transport

Torba lub wózek zapewniają bezpieczny sposób przemieszczania się zwierzaka, szczególnie gdy podróżuje się w zatłoczonych miejscach, na przykład w autobusach, pociągach, czy lotniskach. Chronią też pupila przed przypadkowymi urazami. Co więcej mogą pomóc zminimalizować stres, zapewniając psu poczucie bezpieczeństwa i bliskości z opiekunem. Są także wygodnym miejscem do odpoczynku w trakcie dłuższych podróży- zwierzę może odpocząć, jeśli jest zmęczone, zamiast musieć cały czas chodzić.

5. Zabawki i aktywność fizyczna

Podróżowanie może być stresujące dla zwierzęcia, dlatego też ważne jest zapewnienie im rozrywki i aktywności fizycznej. Zabierz ze sobą kilka ulubionych zabawek, a także pamiętaj o regularnych przerwach na spacery i zabawę na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z zabawek interaktywnych, które nie tylko rozwijają sprawność i inteligencję naszego zwierzaka, ale także są świetnym sposobem na zwalczenie nudy, która często może towarzyszyć podróży.